Anasayfa » Genel » Tüm otomobillerden daha akıllı! Çinli otomobil üreticisi Chery, küresel modeli Omoda 5’in özelliklerini duyurdu

Tüm otomobillerden daha akıllı! Çinli otomobil üreticisi Chery, küresel modeli Omoda 5’in özelliklerini duyurdu

Çinli araba devi Chery, küresel modeli Omoda 5’in özelliklerini duyurdu.

Yeni tasarım dili “Arkası in Motion” ile dikkat toplayan taşıt; asma çatı, çift katlı spor kuyruğu ve 18 inçlik spor jantlarıyla atletik bir görünümle öne çıkıyor.

Chrey ’den yapılan açıklamaya göre taşıtta etkin güvenlik performansını aktif bir biçimde geliştirmek ve entelektüel bir sürüş tecrübeyi sunmak için birden fazla uslu teknoloji kullanıldı. Uslu güvenlik yapılandırması açısından tehlikesiz bir biçimde seyahat etmesini sağlamak için 10’dan fazla işlevli bir ADAS sistemine sahip olan taşıt, geri giderken sol, sağ ve arka âmâ noktaları izleme, AEB otomatik acil fren taşıt ve geçen yayalar/taşıtlar arasındaki tehlikesiz mesafeyi tanımlamak için yaya ve bisikletleri belirleme ve LDP, şeridin merkezinde seyahat etmesi için vasıtayı otomatik olarak hakimiyet etme kapasitesini dikkat topluyor.

Omoda 5, azami 145kW efor ve 1.6 TGDI motoruyla 0’dan 100 kilometre/saat sürate 7,8 saniyede erişiyor. Bunun yanı gizeme, motor giriş tamburu optimizasyonu, termal idare sistemi, yapı tasarımı ve hafiflik açısından yükseltildiği belirtildi.

İçeriği Oyla

Yorum yapın